I Targi Osób Niepełnosprawnych w Ełku

Aktualności
15.06.2015

Spotkanie w Ełckim Centrum Kultury przeznaczone było głównie dla osób niepełnosprawnych. Dzięki rozmowom z licznymi gośćmi zainteresowani mogli dowiedzieć się o ofercie edukacyjnej i zdrowotnej, które kierują do niepełnosprawnych ełckie jednostki. Była też mowa o pasjach, możliwości zatrudnienia oraz specjalistycznym sprzęcie dla inwalidów. Uczestnicy targów mieli także możliwość darmowego przebadania słuchu, ciśnienia, mogli skorzystać z porad dietetyka i masażysty. Dużą uwagę przyciągnęły wystawy kwiatów oraz darmowe porady prawne.

W przerwach między spotkaniami nie zabrakło też atrakcji muzycznych. O oprawę artystyczną zadbały dzieci z Miejskiego Przedszkola „Słoneczna Ósemka” i zespół gitarowy „Trio fresco” z Państwowej Szkoły Muzycznej w Ełku.

— Imprezę chcielibyśmy organizować co roku — zapowiada Iwona Nowakowska , dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ełku. — Osób niepełnosprawnych jest w naszym społeczeństwie coraz więcej. Musimy umożliwić tym ludziom udział w życiu społeczeństwa. Podczas takich spotkań jak dzisiaj, możemy dowiedzieć się wielu pasjonujących rzeczy. Niewielu ełczan wie, że mamy wśród osób niepełnosprawnych tak utalentowanych, znanych na całą Polskę artystów, czy sportowców. To pierwsze takie wydarzenie w naszym regionie.

źródło: