Dni Otwarte 09 maja 2015 r.

Aktualności
07.05.2015

Rośnie zainteresowanie gimnazjalistów nauką w Centrum Edukacji Mundurowej

9 maja od rana swoją ofertę kształcenia prezentowało Centrum Edukacji Mundurowej (pierwsza szkoła w kraju, gdzie uczą weterani). Tegoroczni absolwenci gimnazjów mieli okazję zdobyć szczegółowe informacje na temat szkoły, zwiedzić świetnie wyposażone klasopracownie, siłownię, profesjonalne pracownie komputerowe. Pracownicy CEM odpowiadali na wszelkie pytania.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz pracy sapera cywilnego. Potencjalni przyszli uczniowie tej placówki mogli szukać najwyższej klasy wykrywaczami metali zakopanych przy szkole gadżetów- niespodzianek. Istotny był także pierwszy kontakt z nauczycielami i instruktorami. Co istotne, są nimi weterani misji wojskowych, więc ucząc, będą opierali się na swoim własnym doświadczeniu i tę wiedzę oraz umiejętności będą potrafili przekazać zarówno podczas zajęć teoretycznych jak i praktycznych. O opinie na temat CEM poprosiliśmy młodzież.

Przyszedłem tutaj, bo dowiedziałem się, że rusza nowa, ciekawa szkoła w Ełku. Jej atutem jest to, że przygotuje dobrze do matury, a równolegle zdobyta tutaj wiedza i umiejętności pomogą mi znaleźć w przyszłości zatrudnienie w służbach mundurowych. Wiążę przyszłość właśnie z służbą w formacji wojskowej, nie chcę siedzieć za biurkiem – mówi Michał, który w tym roku kończy gimnazjum.

W sumie 9 maja podczas dnia otwartego CEM odwiedziło około 50 młodych osób. Wśród nich było także wiele dziewczyn.

Szkoła jest w dobrym miejscu. Duża sala gimnastyczna, kilka minut do stadionu lekkoatletycznego i tyle samo do pływalni, a jeszcze bliżej Miejski Ośrodek Sportu wraz z wypożyczalnią sprzętu pływającego to jej atuty – mówi Katarzyna, która przyszła do szkoły przy ul. Grunwaldzkiej wraz z koleżankami.

Dzień otwartych drzwi podsumowała Agnieszka Pasko, dyrektor Centrum Edukacji Mundurowej.

Odwiedziło nas wiele młodych osób zainteresowanych nauką u nas. Mamy już niemal zamknięty nabór do jednej z trzech zaplanowanych klas. Zapraszamy kolejne zainteresowane osoby oraz ich rodziców, opiekunów do odwiedzania nas, pytania o szczegóły. Można to zrobić mailowo, osobiście, telefonicznie. Odpowiemy na wszelkie zapytania. Jesteśmy też aktywni na facebooku – wyjaśnia Agnieszka Pasko.

żródło: portalelk.pl