86 rocznica obrony Wizny
Dokładnie 10 września, o godzinie 12:00, minęło 86 lat od zakończenia bohaterskiej obrony odcinka Wizny. W tym ważnym dniu nasi uczniowie złożyli hołd obrońcom, których pamięć pielęgnujemy nie tylko jako świadomi historii, ale także jako wychowankowie liceum, którego patronem jest mjr Władysław Raginis.
Pod pomnikiem upamiętniającym bohaterów, w otoczeniu kwiatów i płonących zniczy, uczniowie wraz z pocztem sztandarowym naszej szkoły oddali cześć tym, którzy walczyli z niezwykłą odwagą i poświęceniem, broniąc naszej ojczyzny.
Pamięć o tych wydarzeniach jest dla nas ważnym elementem wychowania patriotycznego oraz inspiracją do codziennego budowania wartości, które reprezentował mjr Raginis i wszyscy obrońcy Wizny.
Nasi partnerzy
- 15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy 16 Dywizji Zmechanizowanej w Gołdapi
- 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana im. Zawiszy Czarnego w Giżycku
- 9 Warmiński Pułk Rozpoznawczy im mjr. Zygmunta Szendzielarza ps „Łupaszka” w Lidzbarku Warmińskim
- Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego w Poznaniu
- Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki im. gen. bryg. Heliodora Cepy w Zegrzu
- 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej im. kpt. Gracjana Klaudiusza Fróga, ps. „Szczerbiec”
Dane kontaktowe
Centrum Edukacji Mundurowej
ul. Grunwaldzka 1
19-300 Ełk
tel. +48 87 621 61 46 wew. 90
tel. kom. +48 691 382 494 (sekretariat)
email: cem@wans.edu.pl


